Herní základy

Nevím co dělat na WLO, co s tím?

15. června 2018 v 15:20 | Adél
Tohle bude takový motivační článek. Já teda nevím jak vy, ale já si tam vždycky něco najdu a takové to, že nevím co tam dělat mi zabere...asi 10 minut? Někdy hodinu, ok. Nebylo však dne, kdy bych nevěděla co dál. Vždy mám kopu plánů, co tam dělat a ty postupně plním.

Co tedy dělat, když nevíte co by?

Záleží dost na lvlu a úrovni vašich znalostí o WLO.Nejdříve teda obecně...co všechno se dá na WLO dělat?

 • trénovat sebe nebo své zvířata
 • nechat sebe/peta/někoho jiného burstit, cussburstit
 • dělat úkoly
 • jít na instance
 • vyrábět nábytek do domku
 • sbírat suroviny
 • lovit potravu v moři, řece či jezeru
 • cestovat a objevovat různá místa
 • guild akce (od instance přes dobývání hradu až po oslavu Vánoc, narozenin...domyslete si sami)
 • vdát se/oženit se
 • klábosit s přáteli
 • PvP (boj hráč proti hráčovi)
 • aktivity týdne (jsou téměř každý den...nevýhoda, že jsou některé hodně pozdě večer)
 • alchymie (tedy míchat různé věci)
 • uspořádat soutěž (velmi oblíbené soutěže jsou hledání či hádání, kde se poředatel nachází)
 • drop (tedy vyhazovat peníze, věci....spíše pro lidi, kteří mají vysoký lvl a co nabídnout)
 • vařit se v kotli v kellanu (hej jo fakt to jde...nechte se zabít týpkama co stojí okolo kotle a uvidíte!)
 • ...
Jak můžete vidět, možnosti jsou téměř neomezené. Je to na vás co si vymyslíte.

Kdo umí přiměřeně anglicky, může chodit na fórum wlo, kde se můžete dočíst spoustu užitečných informací ke hře. Nebo wlodb. Nabízí nepřeberné množství informací. V podstatě většina odkazů, které mám pod menu.

Docela taky záleží kolik postav si na svém počítači můžete zapnout. Můj počítač utáhne například 8 oken v pohodě. Standartně mám zapnutých 5-6 postav. Těch 8 když dělám někomu například reborn nebo DS. Ze začátku vám asi budou stačit 4 postavy.

Pár příkladů, jak může vypadat hra v kostce:

- Začínám na wlo, takže si sjedu tuhle stránku až dolů a tam najdu návody pro nováčky. Pár jich mohu vyzkoušet než si najdu co mě bude bavit :)

- Příjdu domů ze školy, dejme tomu, že už mám nějaký lvl. Někde už trénuju, protože vím kde (viz.Tréningové oblasti podle lvlů). Tak si dám postavu trénovat zatím co si udělám všechny úkoly a poučím se.Pak si třeba skočím na wlo a udělám si nějakou instance. Pár jich zabere několik hodin a pak můžu jít zase trénovat.

- Konkrétně moje aktivita: Zapnu cuss burst team, vyměním krávy na burst, zapnu Cori, Disskoratte a jdu se učit (#universitylife Smějící se).
Jednou za čas to zkontroluju, vyměním krávy. Když mám čas, dělám questy, instance, nakupuju, připravuju se na questy, hledám co ještě nemám. Hledám co ještě bych mohla na wlo udělat (například RB zvíře mám jen na 3 charech).


Je toho hodně. Pořád nevíte co? Tak si to rozdělíme příště na lvlySmějící se

Základní ovladač a jeho funkce

23. října 2015 v 12:37 | Adel Kitty
Mnoho lidí mnohdy ani neví, že i ten obyčejný ovladač je taktéž velmi užitečný. Proto vám teď zde krátce osvětlím něco málo k němu.Co se do návodu nevlezlo:
 • Suply from 1 to 50 - dopuručuji neměnit a nechat na původním nastavení
 • Leave In (číslo; zde 0) Min. - není potřeba doplňovat, pochybuji, že budete chtit přerušit tréning jinak než sami
 • Auto Unequip - slouží k vyhození rozbitých věcí, ovšem k čemu neustále utrácet za nové věci? A tak my si dáme pozor, ať se nerozbijí ;)
 • Remote information - ukáže vám informace o ovladači, vypadá to takto:


Pár užitečných rad:
 • Domovské místo tedy spawn point si dávejte vždy co nejblíže k místu tréningu
 • Pokud chcete doplňovat pouze HP, máte nastavené i SP a nemáte s sebou nic na SP, pak vás to ihned přenese na domovské místo, taktéž to platí i naopak. Dávejte si na to tedy pozor! Pokud máte danou kolonku (v našem případě SP) doplněnou a nepoužíváte magii, pak se nic neděje, ale preventivně nastavte 0 %. tam, kde to nechcete doplňovat. Pokud máte zvíře schované, tak jeho doplňování neřešte, prostě se nic nedoplňuje, jen vy.
V případě otázek pište do komentářů.

Tréningové oblasti podle lvlů

5. září 2015 v 16:28 | Adel Kitty
Mnoho lidí neví kde trénovat a hodně dlouho jim trvá než udělají nějaký lvl. Znalost vašich možností je ale velice užitečná. Tento článek není čistě můj výtvor, ale pokusím se ho doplnit o svoje poznatky. Na konci článku bude také zdroj odkud jsem článek přeložila...no překlad to bude jen tak z části, spíše u toho budou moje české poznámky a zbytek bude v AJ, protože hra je v tomto jazyce (bohužel pro vás horší angličtináře), ale rozhodně se to tak lépe hledá. Tak do toho!

Poznámka na úvod - tyto oblasti by vám měly pomoct v expení, ale samozřejmě taky záleží na tom kolik času hře dáte. Nemusíte u toho sedět, už víte, že máme nějaký ovladač a díky nemu nemusíte u wlo sedět celý den (pro neznalé QUEST NA OVLADAČ a ROZŠIŘUJÍCÍ PROGRAM NA OVLADAČ .)

Tento průvodce slouží k expení jakýchkoliv postav a petů. Platí to jak pro reborny i nereborny. Autorka anglického originálu se nejspíše vždy snažila na každé oblasti najít něco k nasbírání z nepřátel (drop = to co vám padá z nepřátel). Většinou to jsou věci k výrobě nebo na jídlo (já například chodím hlavně do těch na jídlo, což mi hodně šetří čas, ale ne vždy to tak jde).

Dále byste měli vědět, že z oblastí, kde jsou nepřátelé v lvlu 1 a výše se dá v dropu dostat taková fialová truhla - takže vlastně všude. K truhle více později, ale je dobré vědět, že z eventů se k truhle dá získat fialový klíč (nebo z item mallu samozřejmě, ale není moc velká šance, že vždy padne klíč). Věci, které se dají z této truhly získat jsou například:

Také jsou oblasti kde padají Alchemy Book od 1 po 4, které jsou užitečné v alchymii (k alchymii budu psát články jindy) a dají se kromě toho velice slušně prodat (v řádech několika miliónů goldů= měna wonderlandu).

Nezapomeňte si dát na místech kde trénujete spawn nebo alespoň v jejich nejbližších místech se spawnem.

V oblastech kde je vás dovoleno bezpečně trénovat je na monstrech podle pravidel o rozbíjení věcí odečteno 15 lvlů a tím pádem výjde váš lvl, kdy se vám nic nemá rozbít (výjímkou jsou oblasti, kde se občas objeví i bossové, kteří mají vyšší lvly, tam raději seďte).

Další poznámka: Článek jsem upravila. Teda alespoň první část, protože každý nováček nemá hned loď, aby mohl cestovat kde se mu zachce. A než se k nějaké lodi dobere, tak to taky něco trvá, takže s ohledem na to, jsem článek upravila. A taky tabulku - jak to jen blog.cz dovolil...
LVL NEPŘÁTEL 1- 50
VÁŠ LVLNEPŘÁTELÉMÍSTO KDE JE HLEDATPOUŽITELNÉ VĚCI A JINÉ POZNÁMKY
1všechny druhy s přívlastkem MONSTERzačátek NORTH ISLANDU (nad Kellanem) a LES V KELLAN VILLAGE (naproti jeskyně, resp. vprvavo od ní)ovoce, pure drop, gold tear, musk, pollen, lucid glue, zelenina
2SEAFLOWER, STARFISH, BEE, STONE MONSTER,...začátek NORTH ISLANDU (nad Kellanem) a jeskyně i les v KELLAN VILLAGEryby, claye, kameny,...(zjistíte sami)
3-6MUSHROOM, DEVILzačátek NORTH ISLANDU (POD!! Kellanem) a les v KELLAN VILLAGE (DRUHÝ VCHOD!)houby, spore, phosphorylation(- potřebujete na Elin RB)
7-12DRAGONFLY, SNAIL, RABBIT, CHICKENNORTH ISLAND (POD!! Kellanem)zelenina, claye, kytky, seedy, ryže, vejce,... od kuřat můžete získat věci z eventu, dále už od všeho
13- 20JELLYFISH, TROLL, ANT, BEETLE, FROG, CIRRUSNORTH ISLAND (PLÁŽ), SUBTERREAN MAZE (aneb trollí jeskyně, ta co rozděluje ostrov na sever a jih), SOUTH ISLAND (VRCHNÍ ČÁST I TA, KDYŽ PŘEJDETE MOST ALE JEN DO PŮLKY MAPY..CIRRUSY NEJDETE V PRVNÍM LEVÉM PORTU, KDYŽ PŘEJDETE DO DRUHÉ MAPY PŘES MOST)
jídlo, dřevo, rostliny
V Pine Forest doporučuji trénovat až do lv 45-50 (Cirrusové)
24ROCKET MANMAYAN FOREST (jeskyně)crude oil, gasoline (pouze v případě, že byste tam jeli)

Herní strategie

12. července 2015 v 23:42 | Adel Kitty
Znám spoustu ,,večných nováčků",kteří se stále a stále nemohou posunout dále. V podstatě tahle hra není moc těžká, jenom to chce dobrou herní strategii/ spoustu času/ pár peněz. Tímto vás nechci nabádat, že musíte za wl utrácet - nemusíte, ale výsledky v této hře jsou bohužel naprosto jiné, když do této hry dáte peníze, než když do ní nedáte žádné.

Občas je to třeba o štěstí. Někomu se třeba zaštěstí potkat někoho, kdo mu hodně pomůže a dotyčný pak nemusí vrazit v průběhu do hry ani cent. Později se však musí rozhodnout, jestli je spokojen s tím, čeho dosáhl nebo jestli není a chce postupovat dále a být lepší než jeho ,,vrstevníci". V praxi to je takto...je velký rozdíl mezi rebornem třeba ohněm a například v lvlu 81, který má DS a mezi tím samým rebornem, který v tom lvlu 81 DS nemá. Obrovský rozdíl. Bohužel.

Možná teď dostanu k článku pár nenávistných komentářů, či jiných, které to výrazně popřou, ale fakta jsou fakta a ty se v této hře nezmění. Jistě můžete být spokojeni třeba s lvlem 10 a hra vás šíleně baví, ale po čase to začne být šíleně jednotvárné a nic nového se neděje. Ale hra je od toho, aby vás zabavila ne od toho, aby vás nudila. Proto je dobré chtít toho dosáhnout co nejvíce. Posune vás to ve hře hodně dopředu a začnete zažívat naprosto jiná dobrodružství.

Na začátek si zvolte jak moc hru těžkou chcete. Jak to myslím? Težší cesta hry je pouze expit, žádný burst, nic než pouhý tréning se základním útokem na aktuálně porazitelných nepřátelech. Až na to, že těžká cesta hry vyžaduje mnoho času (peněz ne).

V tomto článku mi jde hlavně o to, abych vám nastínila tu lehčí cestu hry, respektive tu, při které nebudete ztrácet čas tak tolik jako při těžší cestě hraní.

Instance - rozšiřující informace

24. června 2015 v 2:31 | Adel Kitty
Instance (nebo také případové hry) je systém, ve kterém dle lvlu plníte úkoly. Jedná se hlavně o souboje s různými NPC (tedy herními, ne živými) protivníky bojujete proti sobě. Každá instance má nějaký svůj cíl. Většinou se jedná o zabití bossů a k tomu může být určen počet protivníků, které musíte zabít. Někdy vás to dokonce nepustí na zabití bosse, dokud nezabijete určený počet protivníku. Každá instance má svůj časový limit, záleží podle toho, jak je která instance těžká, tedy podle lvlu, kdy se můžete připojit do instance.

Momentálně je ve hře 20 instancí, které si celkově můžete zahrát. Ale teď něco víc k nim:


Popis instance

Cena

 • Yo Cabbage Syrup *50 (+ 70 SP)
 • Yo Buttermilk *50 (+70 HP)
Můžete si vybrat jednu z těchto dvou
cen. Je potřeba pro ni zajít na začátek.
 • Cantaloupe Gum *50 (+150 SP)
 • Instant Noodles *50 (+150 HP)
 • Chocolate Ice Cream *50 (+100 HP a SP)
 • Grape Gum *50 (+100 HP)
Na konci dostanete libovolnou cenu.
 • Fugu Hot Pot *10 (+300 HP a SP)
 • Strange Peach *1 (po otevření dostanete nějakou cenu)
 • Hawaii Pizza *1 (použitím v boji vám doplní HP a SP naplno)
 • Dark Chocolate *1 (přidá 1 amity petovi)
 • Fugu Hot Pot *12 (+300 HP a SP)
 • 1,5x Holy EXP potion
 • Space Agreement *1 (zvětší stan na 30 dní)
 • Soy Porkbone Noodle *10 (+800 HP a +400 SP)
 • Dostanete automaticky ceny na váš element. Mohou to být různé equipy, jsou od lvlu 50.

Programy

26. února 2015 v 2:05 | Adel Kitty
Byla jsem požádána o seskupení funkčních programů, které se hodí k WL. Momentálně nemohu najít všechny odkazy na všechny funkční programy, ale aspoň si ujasníme ty základní a navíc k nim přidám videa jak to funguje. Později dodám ještě další funkční prográmky. ^^

E. Remote
Speed hackPoznámka k hacku:mě osobně to seká PC, když to přeženu s rychlostí tohoto hacku. Hodí se to, když potřebujete
rychle chodit nebo pro ty šikovnější je to dobré na cestování. Jinak se to ani využít moc nedá.

Cuss burst

8. listopadu 2014 v 23:34 | Adel Kitty


Cuss burst, je asi 100x lepší než burst. Ne každý má tu možnost si ho dovolit. Proč? No, buď nemáte sami svůj cuss burst team anebo na to prostě nemáte peníze. Cuss burst je totiž poměrně drahou záležitostí a platí se pro to milióny goldů anebo spíše ve většině IM věcmi! Ale teď už něco ke cuss burstu.

Kdo ještě nezná základy burstu, tak si prosím přečtěte toto: Burst (článek o burstu)

Nicméně pokud začínáte Cuss Burstem, tak Vám zjednodušším práci :
 • u Cuss Burstu není potřeba nutně GS skillu ( tím myslím u burstěného charu)
 • oheň, který je burstěn, nemusí mít 0 SPD

A teď co je potřeba?
 • 3 reborny - nejlépe 1 Wit oheň, 2 ohně Killery (můžete použít i jiného Wita, ale nedá to tolik, jako když použijete 3 ohně)
 • 1 člověka, který je burstěn
 • Killeři by měli mít DS skill a 0 SPD
 • Wit musí mít JS skill (tedy Cuss) a 0 SPD
 • kopa jídla na SP
 • krávu (nebo jelly) případně se dají burstit i někteří peti, ale o tom jindy
(k DS a JS skillům zde dám později informace)

Kde můžete Cuss burstit?
 • můžete u medůz na North Islandu, ale ty jsou věčně narvané (moje zkušenost - když jsem ještě burstila normálně, tak mě jeden člověk otravoval, že mu lezu na vedlejší jelly, tudíž na cuss toto místo opouštím)
 • u farmy na broucích, South Island (je to mnohem lepší)

A teď už co má kdo dělat:


 • oheň WIT


 • ohně KILLEŘINyní co mají dělat lidi, kteří jsou burstěni:


 • oheň
 • voda (pokud máte GS, tedy Shrink, tak ho dejte místo Freeze do Top Priority)

 • vzduch

 • země (vlevo bez GS, vpravo s GS pokud máte)A co mají dělat peti? (v mém případě mám nafocenou zatím jenom krávu)

Poznámky:

 • pokud je Cusser, tedy WIT jako jediná voda v teamu dávejte Cuss-Freeze-štít-Cuss
 • pokud burstěný charakter nemá skilly pro burst, tak platí, že burstí s tím, co má (případně se může řídit dle mého návodu z článku o Burstu, který sloužil pro ty co nemají všechny skilly)
Pokud si na něco vzpomenu, tak to zde doplním. :)

Reborn - rozšiřující informace

21. října 2014 v 22:42 | Adel Kitty
Reborn (nebo taky rebirth) umožňuje hráčům, kteří dosáhli lvlu 100 ,,znovuzrodit" a posílit svůj charakter (ten ve hře :D).
Čím se řídit při výberu rebornu? Kdy si udělat reborn? Jaké jsou možnosti rebornu? To vše Vám zde popíšu. Ale začněme třídami.

 • Reborn má 6 tříd, 3 jsou pro STR typy a 3 pro INT typy (proto jsem psala ať si to nepletete dohromady). Po rebornu se vám pod lvlem zobrazí znak, což záleží na výběru třídy. Vypadá to takto:

Takto vypadá znak u mojí Cori, je knight.

A jak vypadají ostatní znaky?


 • Po rebornu dostanete plášť:


Ten bude se znakem vaší třídy a barevný dle barvy očí vašeho charu.

 • Dále máte po rebornu jiný lvl. Když děláte reborn (dále RB) v lvlu 100 máte lv 1, když v lvlu 150 máte z toho 51 atd. Vždy vám přibude o 1 lvl navíc.
 • Teď něco k jednotlivým třídám a k tomu co získají za bonusy na pláštích (při lvlu 100)+ jak vypadá oblečení ke každé třídě (když ho ve hře nakoupíte, vyhrajete nebo vám padne z Magic Set Boxu):
STR typy (fighter)


Killer - na plášť přidá +10 STR, je vhodné u něj přidávat body hlavně na STR.

Warrior - plášť +10 DEF, přidávejte na CON a na STR, více na CON

Knight - +10 SPD, přidávejte AGI a STR, více AGI


INT typy (mage/mágové)

Wit - +10 MATK, přidávejte INT

Priest - + 10 MDEF, přidávejte WIS a INT

Seer - +10 SPD, přidávejte AGI a INT


 • Nicméně to jsou základní bonusy, je také možné je zvětšit(podle lvlu, kdy děláte reborn):
Lvl rebornuBonus na plášti
100-101
102-105
106-107
108-109
110-113
114-115
116-117
118-119
120-121
122-123
124-125
126-127
128-129
130-131
132-133
134-135
136-137
138-139
140-141
142-143
144-145
146-147
148-149
150-151
152-153
154-155
156-157
158-159
160-161
162-163
164-165
166-167
168-169
170-171
172-173
174-175
176-177
178-179
180-181
182-183
184-185
186-187
188-189
190-191
192-193
194-195
196-197
198
199
+10
+11
+12
+13
+14
+15
+16
+17
+18
+20
+21
+22
+23
+24
+26
+27
+28
+30
+31
+32
+34
+35
+37
+38
+40
+41
+43
+45
+46
+48
+49
+51
+53
+54
+56
+58
+60
+61
+63
+65
+67
+69
+70
+72
+74
+76
+78
+79
+80


 • Po rebornu si můžete také udělat quest na job skill, který vám může velmi pomoct. Více jindy.

Opět...pokud si na něco vzpomenu, připíšu to do článku.
(Zdroj obrázky:http://wl.igg.com/act/fairy/functions.php)

Burst (Burstění)

3. července 2014 v 19:54 | Adel Kitty
Co je to vlastně slovo burst, jak nebo kdy vzniklo a k čemu nám je?
Slovo burst (=výbuch, z aj.) se začalo ve hře objevovat před spuštěním verze
Fairy´s Whisper. Přesněji bych ho přeložila jako exploze. A čeho?
Expů.
Jedná se o rychlejší způsob zvyšování lvlů. Když máte velmi dobrý team, tak můžete
dostávat velmi vysoké expy, které se (co se týče vody, země, vzduchu) pohybují i v
řádech desítek tisíců expů. Smějící se

Co k burstu potřebujem?

- GS (Godness Skill)

-pokud možno plný team

- 0 SPD u ohňů (popřípadě podobné, co nejnižší
SPD v rozpětí 100 SPD u ohnů,ale ostatní by
měli mít přes 200 SPD a více; voda musí být nejrychlejší!!!)

-ovladač (Remote), ale já Vám zde dám link ke stažení lepšího ovladače (E.Remote)

- jídlo na SP (můžete se inspirovat ve článku -->Výroba syrupů jako cesta výdělku a jídla pro Vás- jak na to?<--
nebo --> Jak na jídlo? <--)
_____________________________________

1. GS (Godness skill)
Tento skill je potřebný prakticky pro všechny, ale Wind (vzduch) ho při burstu nepoužívá.
U Earthu (země) se to dá chvilku také vyřešit bez GS a udělat jí GS až ten úkol přežije tak, aby GS měla.
Jinak se voda a oheň bez GS NEOBEJDOU!

Návod na GS quest:

--->Prequest k GS <---

--->Quest ke GS <---

Je důležité provést oba questy (úkoly)! Nejdříve prequest, pak teprve quest.
Nováčci by měli požádat o pomoc někoho kdo hraje déle, jelikož quest sami nezvládnou.
U prequestu si dávejte pozor v jeskyni - standartně posílám s sebou vodu pro případ oživování.

____________________________________________

2. Team
Team vždy potřebuje, alespoň jednu vodu a dva ohně!
Teď vám napíšu možné kombinace teamu + v závorkách jako poslední možnost co
jde, ale není to úplně ono. Ty v závorce půjdou lépe vyšším lvlům.

oheň-oheň-oheň-voda
oheň-oheň-země-voda
oheň-oheň-vzduch-voda
(oheň-oheň-voda)
(oheň-oheň-oheň-země)
(oheň-oheň-oheň-vzduch)

____________________________________________

3. 0 SPD u ohňů
Toto je asi nejzáludnější téma a mnoho lidí to odvádí od burstu.
Popravdě existuje jen hrstka věcí, které dobře snižují SPD a za většinu
se platí penězma buď realné anebo milióny na WL.
Ale jsou zde také jiné věci, ovšem ty se dají nosit od určitého lvlu, takže se nám to lehce
komplikuje.

↑↑ Toto, jak vidíte, je z item mallu. Jsou to přesně ty věci, za které se platí peníze nebo si je
můžete ve WL koupit za několik desítek milionů. Dobrou zprávou je, že se nedávno v Credit Mallu
začlo objevovat závaží -80 SPD, takže je dotupné pro každého, kdo má načtené nějaké body v Credit Mallu.
Jinak se tato závaží na postavě dávají do Special, takže nejdou vidět a dají se kombinovat se zbraněmi, které
SPD také ubírají. A závaží se dají nosit od jakéhokoliv lvlu. ↑↑

Dále zde máme jednu zbraň, ale je až 50 lvlu, takže kdo nemá moc peněz na WL nebo neplatí si
v Item Mallu body, tak to bude muset přetrpět a expit do 50 lvlu (taky jsem na tom takto kdysi byla).
Jinak ubírá 99 SPD a přidává něco málo na ATK (+55):


Dále zde jsou doplňkové věci k Shadow pestle, když nevlastníte závaží (-20, -30, -40 SPD..dají se používat pouze jednotlivě!):Ubírat SPD se dá i spoustou oblečení atd., ale toto je takový základ pro vše obecně.
Vodě doporučuji nakoupit oblečení, které SPD přidává.

_________________________________________________

4. Ovladač + speciální rozšíření


Nejdříve získejte ovladač, pak teprve začněte používat E. Remote (rozšíření).
Oficiálně se rozšíření musí kupovat, ale existuje program, který to obejde.


- toto rozšíření jsem nevyrobila já, pouze sdílím dál
-za jakékoliv škody, způsobené tímto prostředkem nejsem zodpovědná
(jste zodpovědni pouze vy, pokud si to stáhnete!)
-některé antiviry nepovolují použití tohoto programu, nicméně já
ho používám a za sebe mohu napsat, že je vše zatím ok (jednou za čas ho smažu a stáhnu
znovu po vyčistění antivirem)

Jak ho spustit?


_________________________________________

Jelikož si ovladač každý nestáhne nebo mu nepůjde používat, dám zde návod i bez něj.
I já ho dlouhou dobu nepoužívala, takže si z toho nic nedělejte :)

oheň-voda-vzduch-země
(F5 a F6 je pro peta, ja u burstu používám medúzy, proto je na F6 to, co tam je)

Hlavně si nezapomeňte počítat kola, ať víte co máte mačkat.
Dá se řídit dle vody - když má na petovi štít, je čas, aby ohně aktivovaly na sebe GS, atd.

- kdo burstí u brouků používá krávy, 4 kola štít a poslední dvě jenom praštit (nepužívá se u ní její kouzlo!)

Pro ty co chodí také na medúzy:

- pracujte nejdříve na té, která je nejvýše (v případě, že jsou 2, pokud jsou 3 začněte prostřední)
- první jelly zpracovávejte 4 kola, ta druhá stačí pouze 1 kolo (u vody dejte GS a zbytek se řídí podle
posledního kola)
- zelená medúza dává víc než červená a růžová
- cca. po 10 lvlech měňte Torrid Jellyfish
- pro Jelly platí 4 kola mít štít a poslední 2 útok (resp. jejich kouzlo)
__________________________________________

Teď návod pro ty, kdo používají stažený dodatek k ovladači. Smějící se

Otevřete ovadač:↓↓Dále klikněte na to, co jsem na předchozím obrázku zakroužkovala. Teď
návody, ke všem elementům...↓↓

vlevo oheň, vravo voda:vlevo vzduch (místo speed up občas dávám unload wall) , vpravo země :

Vlevo medúza, vpravo kráva + na obou ukázka jídlo:Tip! Nemáte všechny skilly na burst? Pokud máte GS je vyhráno!
(Vzduch GS nemusí vůbec řešit.)
Ale jakto, že? :D Není to zas tak těžké.

Voda= Použije GS ve všech kolech, dokud nemá své skilly

Oheň = používá ihned své skilly (po cca. 3 nebo 4 lvlu), ale pozor! GS!,
jinak nemusí hned útočit tou hvězdou, ale tím co má

Země = používá GS + to co má, jinak GS

Vzduch = GS nemusí mít, používá postupně skilly, které má používat

- toto jsou mé poznatky za dlouhou dobu hraní, takže si toho važte :D

- jinak nevím co se děje, když celý team nemá všechny skilly (nejspíše pak
burst nefunguje), takže dbejte na to ať ti 3 ostatní lidi mají vše!

- voda může burstit samostatně, avšak nevím, jak moc jí jde lvlování, když nemá všechny
skilly

- jinak se dá lehce burstit postavy, když nemáte moc času a potřebujete, aby Vám neumírala
při dělání GS skillu (já potřebuji např. aby postava, které GS dělám měla minimálně 300 HP!!)
= stačí k tomu jedna zkušená voda a vaše nízká postava v lvlu, kdy dostane skill v 3. sloupci,
tedy assistant skill. Bohužel zatím jsem nenalezla způsob jak touto cestou pomoci vodě bez GS :(

Pro vodu platí- vše jako normálně, s tím, že je to zkráceno o 1 kolo
Pro vaši nízkou postavu - mějte u sebe Rocu!, použijte assistant skill (tedy ten Váš z 3. sloupce) 3x
buď na protivníka nebo na sebe (záleží na tom co to je za skill, ale na to příjdete :D),
4. a 5. kolo útočte tím co máte vy, u Rocy si na ovladači u top Priority nastavte nejdříve hvězdu,
pak ten druhý skill co Roca má

Tento poslední postup jsem vyvinula do lepší podoby dnes, ale dá se s ním stále pracovat. :)

Snad jsem to dobře shrnula :) Existuje i ještě lepší burst, ale k němu až jindy.
Pokud si na něco vzpoměnu, tak to sem doplním. Jestliže něco nechápete, napište pod
článek komentář, ráda odpovím ;)

Výroba syrupů jako cesta výdělku a jídla pro Vás- jak na to?

2. července 2014 v 15:04 | Adel Kitty
Jak jednodušše mít jídlo pro sebe a zároveň si vydělávat?
Výrobou syrupů! A je jenom na Vás kolik času do toho vložíte.
Čím více postav a času na toto budete mít, tím více jídla pro Vás i na prodej máte.

1.Čím začnem? Kde sehnat základní suroviny? V Chicken Farm(North Island, viz. mapka pod textem)!

2. Co zde získáte? Mimo různého masa, vajec, obilí,atd. je pro Vás
důležité získat semínka, ze kterých pak vyrobíte vaše syrupy!
3. Co vše potřebujete na efektivní výrobu syrupů? (viz. obrázek pod textem)
Pište si...Turf, Parterre, Fence, French Window, Manual Blender, Toilet Bowl (základ pro výrobu, první 4 položky umístěte blízko u sebe ať vyrábíte 40 ks ovoce).
Pro zrychlení výroby přivyrobte...Mill, Windmill, Air Condition, Desktop Computer, Stand Bell, Wood Bell.
Ti nejlepší výrobci budou mít ovšem celý seznam! :D4. Co vše je ještě potřeba zajistit před výrobou syrupů? Ujistit se, že máte semínka (apple seed, grape seed, pineapple seed, cantaloup seed) to je jedna věc. Dále potřebujete vyrobit Organic Muck!
Posaďte postavu na Toilet Bowl a čekejte, dokud nebudete mít dostatečné množství pro výrobu více kusů ovoce.
(Dá se sedět ma Toilet Bowl i během výroby, což je užitečné :D).5. Pokud máte pouze základní věci na výrobu dejte vyrobit nejprve ananasy (což je základ pro našich pár
druhů syrupů) a pak teprve jablko, víno a muskmelon (z cantaloup seed, což je dýně).
Z těchto pár druhů semínek vyrobíte Apple Syrup, Grape syrup, Cantaloupe Syrup.
Pro ty šikovnější mám na konci článku tip jak udělat Mango Syrup.
Vždy je potřeba 10 ks ananasu+ 40 ks jednoho z těchto 3 druhů (víno, jablko, dýně).

6. Mezibod pro ty, co už mají vše pro výrobu. Jedná se o naše zrychlení výroby, tím
pádem nemusíte co každých 12 minut klikat na další výrobu, ale nastavíte ji rovnou na několik
hodin. (Jenom pak výroba z ovoce do syrupu bude náronější na nastavení, ale to zvládnete ;) ).
Když dáváte výrobu pro více ovoce, musíte nastavit v okně pro výrobu počet vyráběných věcí.
V našem případě jde číslo 5. Přepíšeme tedy z 1 na 5 (viz. obrázek)...tímto se Vám ukáže větší čas +
to po Vás chce trochu více surovin na výrobu.


Teď jste si dali vyrobit první věc, ale my máme Desktop Computer a v něm je místo na výrobu celkem 5 věcí.
Pozastavíme výrobu tím, že kliknem někam do prostoru a dáme Confirm (tímto se výroba pozastaví a uloží se
v počítači). Dáme vyrobit podobně další jiné ovoce, dokud nevyčerpáme možnosti (v našem případě budou v PC 4 kolonky výroby- viz. obrázek ). Dále nastavíme pořadí, ve kterém chceme suroviny vyrábět. Prostě tak, jak se
nám to hodí. (Přepíšeme z 0 na čísla od 1 do 4 v našem případě.) Pro výrobu dáme Confirm a čekáme než
se vše vyrobí :)

7. Posledním bodem je výroba samotných syrupů, což najdete v Manual Blenderu.
Ti se základními věcmi na výrobu mohou vyrobit 1 várku, ti s rozšířenou mohou vyrobit rovnou 2,
což znamená 50 syrupů najednou.

Teď něco pro ty šikovné :D
Mango seed se bohužel na Chicken Farmě nasbírat nedá, ale já Vám zde ukážu cestu jak je získat.
Stačí Vám k tomu semínko Grape seed + Pineapple seed.
V tomto pořadí smíchejte v kotlíku. Nemusí se to podařit hned, ale když ano, tak je to jen radost :)
Doporučuji míchat po 50 ks.Jak syrupy zpeněžit?
Nejdříve je dobré si určit, který druh syrupu si necháme, a který prodáme.
Např. Grape syrup se hodí při burstech, jelikož při nich potřebujeme pouze
SP a ony doplňují 400 SP. Tím pádem já je prodávám a pro sebe na burst si
nechávám ty dýňové syrupy, které se až tak moc dobře neprodávají.

Když chcete prodávat jídlo na HP, tak bych zase zvolila to, které obsahuje hlavně HP.
To znamená Mango Syrup. Bude se hodit rebornům při expení či jiným lidem.
Pokud však nemáte možnost výroby Mango Syrupu, zvažte prodej Apple Syrupu.
Proč? Pokud nepotřebujete tolik jídla na HP, tak Vám vystačí dýňový syrup :)

Co ceny? Je dobré si prohlídnout konkurenci a dle toho zvážit jestli budeme
dávat stejné ceny, vyšší či nižší. Mě osobně se vyplatí nespěchatna příjmy a dát
raději nižší ceny než mají ostatní a vše mi mizí poněkud rychle.

Jak na jídlo?

2. července 2014 v 13:47 | Adel Kitty
Je jasné, že nováčci neví kde mohou sehnat jídlo.
Není to ale nic težkého a navíc si ho můžeme i nějak upravit v kuchyňce
či namíchat. :) Jidlo se dá také koupit, ale teď podrobněji.

Nejprve si rozdělíme několik variant jak získat jídlo:

- bojem (syrové)
-koupením u NPC (většinou uvařené,Props Shopkeeper--> Buy Items)
- z instance (uvařené, syrové z cca. jedné nižší instance)

Dále jak si jídlo můžeme upravit ze syrového stavu (nemívají moc vysoké ranky doplnění) do nějakého uvařeného:

1. Uvařit v Kitchen Range (vyrobíte v Low-Temperature Kiln, která se vyrábí v Coconut Basin)


2. Vyudit v Smoke Tool (platí pouze pro pár druhů ryb)


3.Uvařit v Glaze Table (ale je trochu náročnější na výrobu)

4. Namícháte v kotlíku (pro přesnější míchání http://wlodb.com/compounds -->najděte své suroviny a míchejte dle průvodce)


5. Uděláte si zmrzlinu z ledničky (ale lednička je také náročná na výrobu..)6. Poslední, zvláštní výrobou jídla je výroba syrupů v Manual Blenderu- dá se vyrábět z ovoce nebo semínek (semínka získáte v chicken farm nejhojněji a dále bojem na některých dalších místech..více v dalším článku)


Snad jsem na nic nezapomněla :), kdyby ano doplním.

Co je dobré vědět k oficiálním stránkám WLO?

11. června 2014 v 13:27 | Adel Kitty
Nevím kolik Čechů toto o wlo ví, ale vím jistě, že nováčky ve WLO potěším =)
Existuje totiž něco jako Item Mall, jenom se to jmenuje Credit Mall a jsou tam jiné
věci.

(Klikněte na obrázek pro zvětšení)

Zde máte vysvětlivky co všechno můžete potřebovat vědět na stránkách.

A kde najdete Credit mall?


Co se v něm dá získat?
Jsou v něm 4 typy Kreditových věcí k nákupu. Každý týden po údržbě svou zaplacenou věc
dostanete na Vámi vybranou postavu. Věci v Credit Mallu se mění každý týden.

- Credit Item (Zbraně, oblečení, vybavení o domku, jídlo,..)

-All for 5 Credits (Vše za 5 kreditů, vždy jsou tam peníze a různě jídlo nebo oblečení, někdy i vše toto)

-Limited items (limitované věci, většinou něco co pomáhá při expení nebo scrolly,TIP! pokud chcete limitovanou věc je dobré být připravení ihned po údržbě serverů - rozhodnout se co nejrychleji zda-li věc chceme a ihned ji koupit)

-Credit Auction (aukce, pohybuje se v tisících kreditech, trvá den a více)

TIP!Pro načítání kreditů je potřeba být přilášení. Každý váš účet může dostat jednou denně kredity a když jste pilní
celý měsíc, tak dostanete na konci měsíce bonus 40 kreditů! Zmáčkněte tlačítko Additional Rewards a z něj si je načtěte. ( viz obr.)

Tajné skilly

30. dubna 2014 v 10:17 | Adel Kitty

Tajné skilly/ Hidden skills

Na úvod - nezkoumala jsem, jestli podobný článek někdo napsal. Myslím si,
že je ale důležité ho zde mít ^^ Jelikož nevím kolik článků zde ještě obsáhnu do budoucna
(v rámci mého mini času :D), tak tu dám to nejdůležitější.

Kdo tajné skilly má a jak je získat (uvedené hodnoty jsou při dosažení skillu)?

Oheň - žádné tajné skilly nemá, jelikož je velmi silný a žádné další nepotřebuje.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Voda - má skilly, které pomohou při boji a používají se taky velmi u burstu. Jsou to assistant skilly.

FREE FROM MESS - 42 WIS a 2 INT; pomáhá z Mess, což je assistant skill od ohně

SLEEP - 47 WIS a 2 INT; uspí soupeře (někdy jich uspí více, někdy jednoho, záleží jak jsou rozestavení)

REVIVAL - WIS 53 a 1 INT; toto oživí toho kdo umřel v souboji (platí i na pety, mnohdy to zachrání amity!!)

RECOVER NORMAL - 58 WIS a 3 INT; navrací do normálu lidi, kteří jsou uvěznění v assistant skillu od soupeře (Ale pozor!
nezachrání to před assistant skilly od země! ..přiznávám se, že i já často zapomenu, ale když mám Cori v teamu, tak
to nepletu :D , přoč? protože jediný vzduch může zrušit assistant skilly od země.)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Země - první skill je určen pro ty, kteří si přidávají body na INT (tedy mágové), druhý si může udělat jak mág tak i killer
(killer je pro mě prostě ten kdo má na STR body...jaký má job po rebornu, to je jedno :D..ale jo rozlišuju to až po rebornu).

ACROLITH ATTACK - 114 INT a 9 WIS, dobrý skill :)

SUMMON MOSQUITO - 58 WIS a 12 CON, mosquita zaútočí na nepřítele :D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vzduch - má velmi dobré tajné skilly. Pokud jste si mysleli doposud, že killer (už víte jak to myslím :D) vzduch
je tzv. na dvě věci, pak jste se mýlili. Je to velmi dobrá varianta s kombinací rychlosti. Dal by se poprat jako ninja - rychlý zabiják :D Nicméně musím podotknout, že stavba str windu není lehká a potřebujete k tomu dobrý team.
Navíc ho dobře doceníte až po získání JS a DS (možná i FB, to uvidím :D ).


SHADOW ATTACK - 85 AGI

AFTER IMAGE ATACK - 103 AGI a 50 STR

STORM ATTACK - 124 AGI a 65 STR; nejsilnější attack z těchto 3


Doufám, že Vám článek pomohl a pokud zrovna neděláte vzduch na STR nebo zemi na INT a vůbec nemáte skilly na vodě, tak nezoufejte. Skilly na vodě se dají dodělat kdykoliv a jiné stavby vzduchu i země jsou také silné (jenom k tomu nepotřebují tajné skilly :D).

Kde hledat vyfocené obrázky?

28. října 2013 v 21:27 | Adel Kitty

Někteří z Vás určitě ještě neví, jak a kde hledat fotky vyfocené ve WL, a proto tu dávám tutoriál kde hledat Smějící se!

Ok tedy. Fotíme ve hře tlačítky Alt + P.
Začněme tím že si otevřete nabídku Start, v ní dejte možnost Počítač (starší Windowsy se řídí podle Tento počítač).
Dále postupujte takto:
Stiskněte Alt a nahoře se vám zobrazí další řádek nabídky, zvolte tedy Nástroje a hned dole jsou Možnosti složky.
Ukáže se taková tabulka, kde v ní hledejte záložku Zobrazení. Pak hledejte nápis Nezobrazovat skryté soubory, složky a jednotky. To nastavte na Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky.
Když toto nastavení máte tak ho potvrďte a postoupíme dále k požadované složce:
Počítač--> název vašeho počítače (C:) --> Users (nezapomeňte hledat na uživateli, na kterém se přihlašujete pokud vaše domácnost vede více účtů na PC!) --> název vašeho počítače (účtu) --> AppData --> Local --> VirtualStore --> Program Files (x86) --> Wonderland Online --> Photo

Edit.: (15.5.2014) Poslední dobou se fotky z WLO ukládají na:
Počítač--> název vašeho počítače (C:)--> Progrem files(x86)-->Wonderland Online --> Photo
Taková poznámka...toto je vyhledávání na Windows 7, na starší verze to bylo myslím podobné, jenom se to lišilo snad v jedné věci. Až dohledáte, tak doporučuji zobrazené složky zase skrýt, protože to pak docela mate.Smějící se

Jak si zvětšit stan?

5. dubna 2013 v 18:33 | Adel Kitty

Jak si zvětšit stan?

Tak a teď tedy jak si zvětšíme stan :)
Budete potřebovat udělat quest Shepherd Boy a musíte mít 5 hvězd.
Jděte na místo zaznačené na mapě (v Holy Village) a promluvte si s
Official. Tímto dostanete Untransfered Tittle Deed a měl by se Vám zvětšit stan. 
 

Reklama