Září 2014

Skilly - obecné info, kdy budu mít nový skill, atd.

29. září 2014 v 9:03 | Adel Kitty |  Skilly
Skilly (nebo taky kouzla) dělíme na bojové a životní. Bojové dále dělíme na fyzické, magické, podporující. Životními skilly se budu zabývat příště. Dnes napíšu základní informace k bojovým skillům, k tomu na skilly si přidávat body a taky jak poznáme kdy už danný skill budu mít.

Nejdříve si ale připomeňme základ toho, kam si body můžeme všude přidávat:

STR (Strength) - neboli síla, která vám zvýší váš fyzický útok;
ke STR patří ATK (Attack) což měří sílu útoku
CON (Constitution) - přidává Vám na HP (životě);
ke CON patří DEF (Defense) jako měřítko obrany
INT (Intelligence) - neboli kouzelná síla, která zvyšuje magický útok;
k INT patří MAT (Mana Attack) měřící sílu kouzelného útoku
WIS (Wisdom) - v překladu moudrost, ale přidává na SP (kouzla);
k WIS patří MDF (Mana Defense) jako měřítko kouzelné obrany
AGI (Agility) - zvětšuje rychlost útoku; patří k němu SPD (Speed) a měří rychlost

Tak to by byla jedna věc, ale co teď? Aby jste si nesmyslně nepřidávali body všude, ale pouze tam, kde to je potřeba, je třeba si vybrat co přesně chcete se svou postavou dělat.

Chcete silnou postavu na útok? Přidávejte STR.
Chcete postavu silnou na magii? Přidávejte INT.
Nemíchejte tyto dvě role prosím dohromady!

Pro burst samozřejmě nezapomeňte přidat WIS, protože většina elementů (až na oheň) potřebuje mít všechny skilly na WIS a voda dokonce potřebuje mít i skryté(nebo taky tajné) skilly! Více o nich zde>>>>Tajné/skryté skilly.
  • V případě, kdy víte, že budete burstit, tak si při burstu přidávejte WIS (ohni stačí pár bodů, jenom ať má trošku víc než 200 SP, ať neplýtvá jídlem) a pak teprve řešte CON a body na roli, kterou jste si vybrali.

  • Pokud trénujete sami a nemáte burst team a ani team, přidávejte nejprve na CON a teprve potom na Vaši roli+ na WIS (po 1 bodu třeba).
Jaké je (dle mého názoru) optimální HP (život) v jakém lvlu?
10+ lvl = 250 hp a více
20+ lvl = 300/400 hp a více
30+ lvl = 400 hp a více
40+ lvl = 500 hp a více
atd. :D

Nejlepší je mít v 100 lvlu 2000 HP, ale není to podmínkou. Pokud si reborn neděláte v lvlu 100, tak to není úplně nutné.(Více o rebornu jindy.)

Ale teď tedy k tématu ---> Jak příjdeme na to kolik bodů kam přidávat a kdy budu mít skill hotový?
Dejme tomu příklad na obrázku:


  • Na obrázku jsem Vám úplně dole jako připomínku zakroužkovala kde najdete skilly a ve skillech pak v jaké záložce toto schéma (ale ne vždy přímo tohle, každý element má jiné schéma, ale vždy rozdělené na ty 3 sloupce) najdete. Charakter na obrázku je oheň, který je zaměřen na STR a má taky uděláné všechny WIS skilly (šetříme jídlo při burstu :D).

  • Dále, když si najedete na nějaký skill šipkou, tak se vám ukáže jeho název, popis a kolik bodů přidat, aby jste skill dostali.

  • Já najela šipkou na Hagendis Attack a jak vidíte, pod tím je popis a já vám dala do čtverečku kolik bylo potřeba, abych tento skill dostala.

  • Jak vidíte jsou ve skillech i další záložky. V nich jsou uložené skilly, které už jste získali a můžete je používat v boji. Physical je záložka pro STR skilly, Magical pro INT skilly, Assistant pro podpůrné skilly (support skilly atd.), Life je záložka životních skillů, tedy ne těch bojových.

Další takovou základní informací je, že každý (výjmou některých skillů a charakterových skillů, tj. skill vaší postavy, každá má jiný, záleží na vzhledu) skill má 3 stupně. Tyto stupně mají přívlastky attack, hit a beating. Síla záleží vždy na stupni vývoje skillů, takže bych to znázornila takto:

ATTACK<HIT<BEATING

Jak vidíte, beating je nejsilnější :)

Také byste měli vědět, že na začátku dostanete postupně po třech lvlech bez přidávání vždy první skill z každého sloupce. (Takže ne, na tom obrázku nebyla chyba v tom prostředním sloupci :D).

Toto je vše, co jsem si tak vzpomněla ke skillům co se týče elementových skillů (tzn. skillů vašich elementů). Ve hře jsou i skilly, které získáte po splnění nějakého questu, ale o tom více už jindy.! :D

Pokud si na něco vzpomenu, tak to doplním.

Peti - obecné info

26. září 2014 v 22:38 | Adel Kitty |  Pets/Zvířata
Peti (neboli zvířata), ať už ti lidští nebo zvířecí, Vám mohou pomoci v rozhodujících soubojech či v questech. Pokud nemáte například team, tak se mohou velmi hodit. Využijete prakticky vždy a všude! :D

Neexistuje žádný přesný návod, který by udával, koho si máte zvolit jako svého společníka. Ve výběru peta se buď zaměřujeme na slabosti Vašeho charakteru (ve hře) nebo na jeho podporu. Jiní lidé se zaměřují třeba na prodej questů nebo na PvP, a tak si volí dle toho, co se jim více hodí.

Jak získáme peta? Ke každému se váže nějaký quest. U každého se to různí. Některé dostanete jednodušše, jiné si těžce vybojujete (případně Vám s tím někdo pomůže). To, že je u některého peta lehčí quest a u jiného težší však neznamená, že by měl být Váš pet nějaký horší nebo tak něco. Každý je dobrý v něčem jiném. Já osobně volím ty, kterým jde po lvlu 100 udělat reborn. Samozřejmě je vše na Vás.

Ale teď k tomu, jak se tedy všichni jmenují. Seřadím je dle jejich elementů. Dále napíšu články k jednotlivým petům podle toho, jak jsou seřazeni :)

Oheň - Arez, Athena,Eva, Frederico, Roca, Victoria(Yan Lin).

Voda - Angela, Joan(Jeanne), Kanako, Louis, Niss, Sam, Shasha, Venus.

Země - Elin, Magellan, Monkey, Xaolan.

Vzduch - Charlotte, Clive, Hayate, Qlaya, Shizune.

V dalších článcích naleznete pokud možno vše, co o těchto petech najdu (budu průběžně doplňovat!) +
kde je trénovat nebo jak. ;)


Stránky guildy založeny !

22. září 2014 v 21:44 | Adel Kitty |  BoHoVe guild

Již od 19.9. 2014 naši skupinu najdete na facebooku pod názvem BoHoVe!Smějící se


Proč skupina? Jelikož jsem chtěla, aby byla stále možnost přidávat své příspěvky
a tímto nás třeba kontaktovat! Je to jednodušší pro všechny a dá se takto např.
inzerovat prodávané věci či questy na Wonderlandu. Usmívající se

Nemůžete naši skupinu najít? Tento odkaz Vás navede přímo k nám:Neváhejte a ozvěte se nám! My Vás rádi připojíme do naši guild rodiny :3